Základní baristický kurz

Termíny kurzů:


Všechny termíny a registraci na kurzy najdete nově na našich oficiálních stránkách ZDE


Základní baristický kurz je jednodenní základní kurz. Je vhodný pro širokou veřejnost i začínající baristy. 

Na kurzu se bude probírat jak teorie, tak praxe. V teoretické části se dozvíte odkud káva pochází, jak se pěstuje, zpracovává, následně skladuje a praží. Ukážeme si, co vše ovlivňuje kvalitu kávy. 

V praktické části se budeme věnovat práci s profesionálním kávovarem. Zjistíte, jak si správně nastavit mlýnek, našlehat mléko, podrobně probereme přípravu espressa a nápojů na jeho bázi. Nebudou chybět ani základy latte artu. Vše bude zakončeno ukázkou servisních úkonů a potřebnou každodenní údržbou. 


Kurz je určen pro 2 - 4 osob, trvá 6 hodin - od 10 do 17 hod. s hodinovou pauzou na oběd. Čas ukončení kurzu se může měnit v závislosti na počtu účastníků. 

Kurz je limitován počtem 4 účastníků. Minimální počet účastníků jsou 2 osoby.

V našem školicím centru budete pracovat s kávovarem Victoria Arduino Black Eagle a mlýnkem Victoria Arduino Mythos One. Značka Victoria Arduino doprovází největší světové baristické soutěže. Během přípravy espressa a nápojů na jeho bázi se řídíme nejnovějšími standardy v oblasti přípravy kávy. Součástí kurzu je ukázka pražení kávy na pražičce IKAWA.

V ceně je zahrnut veškerý materiál, zapůjčení baristické zástěry a zápisových archů.

Po absolvování kurzu získáte certifikát.

Kurz povede baristka Kristýna Surůvková.

Cena kurzu je 3.490,- na osobu. 

Pro přihlášení do kurzu stačí vyplnit přihlašovací formulář níže nebo zaslat závaznou objednávku na e-mail kurzy@penerini.cz. Po potvrzení z naší strany bude Vaše účast považována za závaznou a obdržíte e-mail s dodatečnými informacemi.Fotogalerie