O nás

Pražírna, prodejna, milovníci kávy...

Děláme kávu s láskou

Naše brněnská rodinná pražírna PENERINI coffee vznikla za účelem prodeje kávy a kávovarů do domácností a kanceláří, individuálně do kaváren a restaurací. Poskytujeme poradenství v oblasti kávy, kávových produktů a kávovarů.

Přinášíme Vám čerstvou a kvalitní kávu praženou přímo u nás v pražírně. Nakupujeme kávy z plantáží z celého světa. Věříme, že si na naší kávě pochutnáte a oceníte kvality, které čerstvě pražená káva nabízí. Pražíme na pražičce americké firmy Loring. Jistě oceníte také kvalitní produkty a služby, které Vám, našim zákazníkům, samozřejmě rádi poskytneme. 


Od dubna 2014 provozujeme prodejnu Penerini coffee shop na Palackého třídě 60 v Brně - Králově Poli, kde můžete zakoupit naši čerstvě praženou kávu, stejně tak jako veškeré vybavení pro její přípravu. 

Od roku 2015 jsme také pražírnou. S pražením jsme začínali na přažičce Novaroaster, nyní pražíme na pražičce značky Loring. Pro pražení vzorků a docílení co nejlepšího výsledku používáme pražičku na vzorky IKAWA, se kterou se potkáte také na našich kurzech.

Kdo u nás školí

Při školeních se snažíme předat vše, co umíme a věříme, že je to správná cesta při práci s kávou a její přípravě.

Kristýna Surůvková

Baristka 

V kávovém světě se pohybuje již 6 let. Absolvovala několik pokročilých baristických školení a u nás vede kurzy domácí přípravy kávy, workshop domácí přípravy espressa a základní baristický kurz.

Jan Bartoš 

Pražič
Stará se o konzistentní kvalitu našich káv a vede cuppingy a ukázky pražení.

Jiří Filip

Barista

Jiří je mladý, talentovaný barista, kterého můžete potkat hned v několika brněnských kavárnách. U nás vede kurz Latte artu, kterému se věnuje a neustále se zdokonaluje.

Adéla Slavíková 

Baristka

Áďa je nejčerstvěším členem firmy Penerini a do všeho jde na 100 %. Nejčastěji jí můžete potkat na naší prodejně, kde vás ráda obslouží a poradí vám s výběrem. Od loňského roku má na starosti kurz Domácí přípravy espressa, kde vás ráda naučí, jak si připravit skvělou kávu z pohodlí domova.