Domácí příprava kávy

Tento kurz je určen pro všechny kávové nadšence, bez nutnosti předchozích znalostí. Ukážeme si, jak připravit filtrovanou kávu a jak se zdokonalit v její přípravě.

Povíme si něco o výběru kávy, probereme faktory, které ovlivňují její chuť. Řekneme si, jak vybrat a seřídit mlýnek. Na přípravu kávy budeme používat French press, Moka konvičku, překapávače Hario V60 a Chemex, ukážeme si několik způsobů, jak připravit Aeropress. Na závěr si ukážeme Vacuum pot.


Kurz je pro 2 - 4 osob, trvá 3 hodiny. Čas ukončení kurzu se může měnit v závislosti na počtu účastníků.

Kurz je limitován počtem 6 účastníků. Minimální počet účastníků jsou 3 osoby.

K dispozici budete mít všechny výše uvedené přípravy filtrované kávy, ruční i elektrický mlýnek, váhy, konvice na správné nalévání vody a další potřebné pomůcky.

V ceně je zahrnut veškerý materiál, zapůjčení baristické zástěry a zápisových archů.

Po absolvování kurzu získáte certifikát.

Kurz povede naše baristka Kristýna Surůvková.

Cena kurzu je 1.490,- na osobu. 

Pro přihlášení do kurzu stačí vyplnit přihlašovací formulář níže nebo zaslat závaznou objednávku na e-mail kurzy@penerini.cz. Po potvrzení z naší strany bude Vaše účast považována za závaznou a obdržíte e-mail s dodatečnými informacemi.


V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na e-mail: kurzy@penerini.cz nebo telefonicky na číslo +420 602 711 722.


Kurz může být také skvělým dárkem pro Vaše blízké. Dárkové poukazy na naše kurzy mají platnost půl roku a obdarovaný si sám vybere termín, který mu bude vyhovovat. Všechny naše dárkové poukazy můžete zakoupit na našem e-shopu, nebo osobně na prodejně v Brně.


Přihlašovací formulář:

Termíny vypisujeme vždy přibližně měsíc dopředu.
Vytvořením rezervace souhlasíte s našimi obchodními podmínkami.


Domácí příprava kávy - alternativky:

26.09. 2023 - 14:00 - 17:00

11. 10. 2023 - 17:00 - 20:00

17. 10. 2023 - 17:00 - 20:00

↓ Registrujte se na kurz pomocí kalendáře RESERVIO, který naleznete pod termíny! ↓ 


Fotogalerie